Telekomunikační a počítačové sítě

Strukturované kabeláže, počítačové (datové) sítě (SK, DTS)

Velmi významnou součástí sortimentu našich služeb je výstavba kabelážních systémů, především strukturovaných pro datové a hlasové služby. Instalujeme kabelové rozvody v metalickém nebo v optickém provedení.Datové sítě v provedení strukturované kabeláže umožňují propojení počítačové a telefonní sítě do universálního celku, ale také umožňují obrazové přenosy v rámci CCTV nebo i dalších datových aplikací. SK jsou navrhovány a realizovány za použití značkových komponentů, které jsou zárukou funkčnosti a stability po dlouhá léta používání. Samozřejmostí jsou instalace certifikovaných kabeláží.

Výrobci:
Volition, Belden, Panduit, AMP, ELGADPHONE, Nexans, Alcatel, 3M, Teldor, Allied Telesyn, 3Com, Cisco, Nortel Networks

Komunikační systémy, domácí telefony, intercomy, videointercomy (DT)

Součástí komplexních dodávek telekomunikačních systémů jsou i komunikační systémy např. pro zdravotnická zařízení, pečovatelské domy, dispečinky atd. Komfortnější modely využívají počítačové monitory k zobrazování pohybu pracovníků po objektech a slouží ke komunikaci mezi jednotlivými pracovišti. Doplňujícím zařízením jsou objektové komunikační systémy s doplněným ovládáním dveří pomocí elektrických zámků nebo jiných otevíracích mechanizmů (intercomy neboli domácí telefony). Videointerkomy umožňují kvalitním a bezpečným způsobem identifikovat osoby při vstupu do objektu,domu nebo bytu, popřípadě pořídí fotozáznam osob včetně časových údajů, které chtěly např. navštívit byt v době nepřítomnosti majitele.

Výrobci:
Farfisa, Siedle

Telekomunikační systémy (TS)

Předmětem dodávek a instalací jsou analogové, ale především digitální pobočkové telefonní ústředny. Dále dodáváme veškerá koncová telekomunikační zařízení - faxy, modemy, záznamníky, telefonní přístroje, bezdrátové telefonní přístroje. Součástí komplexních služeb je i provedení veškerých souvisejících slaboproudých rozvodů a projednání podmínek připojení telefonních ústředen na veřejnou telekomunikační síť s příslušným telekomunikačním operátorem, např. s ČESKÝM TELECOMEM,GTS.

Výrobci:
Siemens.Ericcson, 2N, Panasonic